Geštalto psichoterapija

Geštalto psichoterapija – viena pagrindinių psichoterapijos krypčių, atsiradusi XX a. viduryje. Tai humanistinė egzistencinė psichoterapijos kryptis. Pagrindinis geštalto psichoterapijos tikslas – lavinti sąmoningumą. Kai laviname sąmoningumą, labiau jaučiame save, pastebime kitus, matome save santykyje su žmonėmis, atpažįstame savo ir kitų poreikius bei elgesio modelius. Mes nesiekiame keistis, pirmiausia siekiame suprasti save ir kitus. Kai suprantame ir priimame save, gyvenimo kokybė pagerėja ir įvyksta netikėti pokyčiai.

Geštalto terapija gali vykti kaip pokalbis, tačiau, esant poreikiui, gali būti taikomi taip vadinamieji geštalto eksperimentai. Tai gali būti piešimas, kėdžių eksperimentas, psichodramos elementai, judesys, metaforinės kortelės ir pan. Bet kokią minėtą priemonę taikome tik informavus apie visą eigą ir klientui sutikus.

Dėl įvairių priežasčių, galbūt traumuojančių įvykių, žmogaus ankstesnės patirtys gali virsti įvairiais gynybiniais mechanizmais dabartyje. Taip žmogus nutraukia pilnavertį kontaktą su aplinka, netgi išvysto gebėjimą nejausti arba slopinti savo poreikius, jausmus, praranda kontaktą su pačiu savimi. Tačiau ta užslopinta energija niekur nedingsta, kartais ji bando apie save pranešti per kūno pojūčius, per psichosomatiką ar psichinius simptomus, pvz., įtampas, neaiškios kilmės skausmus, nerimą. Dėl to gali kilti vidiniai arba tarpasmeniniai konfliktai, gali būti sunku save išreikšti arba priimti sprendimus.

Terapijoje galime saugiai eksperimentuoti, pažinti save, atpažinti savo elgesio modelius, kurie trukdo vystytis, atrasti sau reikalingus resursus veikti, pasirūpinti savimi, įgyti naujas patirtis, kurios leidžia sąmoningai rinktis, kaip reaguoti panašioje situacijoje: ar pagal seną anksčiau naudotą elgesio modelį, ar leisti sau išbandyti kažką naujo, remiantis nauja įgyta patirtimi terapijos procese. Tai nėra greitas kelias. Tačiau žingsnis po žingsnio mes iš tiesų galime pagerinti savo gyvenimo kokybę ir patirti daugiau vientisumo.

Geštalto psichoterapijos sesijas veda Kristina Tomilina.

Apie paslaugų trukmę ir kainas informaciją rasite čia.
Susitikimai vyksta Gedimino pr. 21, Vilniuje.